Zagrożenia na budowie

Polska gospodarka opiera się między innymi na budownictwie. Na całym świecie pracują liczni specjaliści reklamując tym samym nasz kraj. Branża ta zatrudnia na całym świecie miliony osób i niezależnie od tego w jakim pracuje się kraju, ten rodzaj pracy nie należy do zbytnio bezpiecznych z uwagi na zagrożenia czyhające na zdrowie i życie pracowników. Dlatego też pracując w towarzystwie ciężkich maszyn należy się odpowiednio zabezpieczyć, a powodów na to jest kilka.

Głównym aspektem jaki powinien zostać wzięty pod uwagę jest odzież ochronnaBudowa. Obowiązek jej noszenia praktycznie w każdym miejscu budowy jest czymś normalnym. Elementy z jakich skład się taki ubiór stanowią przede wszystkim ochronne bluzy czy spodnie. Wszyte w nie specjalne ochraniacze niekiedy mogą zapobiec nieszczęściu chociażby złamania ręki czy nogi. Ważne jest jednak, aby były one dobrze dopasowane i nie ograniczały ruchów pracownika.

Na budowie nie trudno także o urazy głowy spowodowane przez spadające z wyższych pięter przedmioty. Z tego też względu zadbanie o to, aby takie artykuły BHP jak kaski czy rękawice były obecne na budowie to główne zadanie nadzorców. Nie należy również zapominać jak bardzo zanieczyszczone przez różne pyłki jest powietrze w miejscu pracy. Znaczna ilość kurzy potrafi być przyczyną poważnych chorób układu oddechowego. Warto więc nosić maski, które blokują dopływ szkodliwego powietrza do płuc.

Ubrania robocze są obowiązkowym wyposażeniem na każdej budowie. Warto także zaznaczyć, że niedopatrzenie tego aspektu jej surowo karalne. Niestety, ale czasem zdarza się, że właściciel inwestycji skąpi wydać pieniądze, aby zabezpieczyć swoich pracowników. Coraz częstsze kontrole na szczęście zdają się działać i liczba takich wyjątków maleje.

PK

Źródło: artykuly.com.pl

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

CommentLuv badge
Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:

Ochronę zapewnia Invisible Defender. Pokazałem 403 dla 18 790 złych chłopców.